TDP
ÖNEMLİ
TARİHLER

Bilimsel Program

SAAT  SALON 1 SALON 2 SALON 3 SALON 4 VİDEOMİKROSKOPİ SALONU SALON 5 SALON 6
07:30 – 09:00            

SABAH KAHVALTISI

Türk Patoloji Derneği - Eski Başkanlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden  kaydınızı yapabilirsiniz.


08:30 - 09:30       HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ

KARACİĞER PATOLOJİSİ KURSU


* Kontenjan sınırlaması yoktur.
*Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

YUMUŞAK DOKU - KEMİK PATOLOJİSİ UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Mezenkimal Tümör Örneklerinde Tanısal Yaklaşım ve Ayırıcı Tanı
Konuşmacı:
Taner Akalın, Gülçin Başdemir

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ  
09:30 - 10:30 MEME PATOLOJİSİ
KONFERANS


2019 DSÖ Sınıflaması : Yenilikler ve Düşünceler…
Oturum Başkanı:
Sıtkı Tuzlalı, Ekrem Yavuz
Konuşmacı: Ian Ellis
PULMONER PATOLOJİ
PANEL


Plevral Malign Mezotelyomada Güncel Gelişmeler
Oturum Başkanı:
Gülay Özbilim, Handan Zeren
Konuşmacı: Emine Bozkurtlar, Halide Nur Ürer
BİLİŞİM
KONFERANS


Oturum Başkanı: Mehmet Gamsızkan
Dijital Çağda Patoloji Eğitimi
Konuşmacı:
Merva Soluk Tekkeşin
Mikozis Fungoides Tanısında Bir Araç Olarak Derin Yapay Zeka Öğrenimi
Konuşmacı:
Yasemin Karabulut 
10:30 - 11:00 ÇAY - KAHVE ARASI
11:00 - 11:30 MEME PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Zerrin Calay, Handan Kaya
PULMONER PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Derya Gümürdülü, Dilek Yılmazbayhan
BİLİŞİM
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİR
İ
HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ

KARACİĞER PATOLOJİSİ KURSU


* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

YUMUŞAK DOKU - KEMİK PATOLOJİSİ UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Mezenkimal Tümör Örneklerinde Tanısal Yaklaşım ve Ayırıcı Tanı
Konuşmacı:
Taner Akalın, Gülçin Başdemir

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ
11:30 - 12:30 MEME PATOLOJİSİ
KONFERANS


Moleküler Patoloji, Meme Patolojisi Hakkında Bize Ne Öğretiyor? Öngörü ve Gözlemler…
Oturum Başkanı:
Zerrin Calay, Handan Kaya
Konuşmacı: Ian Ellis
PULMONER PATOLOJİ 
PANEL


Akciğer Kanserlerinde Patolojinin Değişen Rolü ve Güncel Yaklaşım
Oturum Başkanı:
Derya Gümürdülü, Dilek Yılmazbayhan
Konuşmacı: Büge Öz, İrem Hicran Özbudak, Deniz Nart
BİLİŞİM
PANEL
12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ

HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ ÇALIŞMA GRUBU

Micheal Torbenson
13:30 - 14:10 UYDU SEMPOZYUMU
ASTRA ZENECA

Konuşmacı: Antonio Lopez Beltran
     
14:15 - 15:15 HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
KONFERANS


Konuşmacı: Micheal Torbenson
TÜMÖR KONSEYİ

PDL1 - İMMUNYANIT PULMONER PATOLOJİ - GİS PATOLOJİSİ - ÜROPATOLOJİ

UYDU SEMPOZYUMU
NOVARTİS

14:15-14:55

Yumuşak Doku Sarkomlarında Patoloji & Onkoloji Multidispliner Yaklaşım

Sergülen Dervişoğlu
Ahmet Bilici

(Firmanın koşulsuz katkıları ile)

PATOLOJİ YOLCULUĞU HEMATOPATOLOJİ
UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ


CD30 Pozitif T- Hücreli Lenfomalar
Konuşmacı:
Nalan Akyürek, Ayşegül Üner

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.

-TAKEDA-
EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ  
15:15 - 15:45 HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ
ORTOPEDİK TÜMÖR KONSEYİ SİMÜLASYONU

Oturum Başkanı: Sergülen Dervişoğlu, Fatih Kantarcı, Nil Molinas 
Konuşmacı: Kemal Türköz, Banu Yaman, Başak Doğanavşargil, Sancar Barış
15:00 - 15:45
15:45 - 16:15 ÇAY - KAHVE ARASI
16:15 - 17:15 HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
KONFERANS


Konuşmacı: Micheal Torbenson
TÜMÖR KONSEYİ

ÜÇLÜ NEGATİF MEME KARSİNOMLARI

Konuşmacı: Gürdeniz Serin, Semen Önder, Tülin Öztürk, Adnan Aydıner
ORTOPEDİK TÜMÖR KONSEYİ SİMÜLASYONU

Oturum Başkanı: Sergülen Dervişoğlu, Fatih Kantarcı, Nil Molinas 
Konuşmacı: Kemal Türköz, Banu Yaman, Başak Doğanavşargil, Sancar Barış
PATOLOJİ YOLCULUĞU HEMATOPATOLOJİ
UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ


CD30 Pozitif T- Hücreli Lenfomalar
Konuşmacı:
Nalan Akyürek, Ayşegül Üner

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.

-TAKEDA-
EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ  
17:15 - 17:45 GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ     
 
18:15 - 19:15 AÇILIŞ TÖRENİ            
21:30 - 22:30

GÜZEL BİR İSTANBUL AKŞAMI...
GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ

GİST Patolojisi : Moleküler Tanısal Testler Hasta Yaklaşımını Nasıl Yönlendirir?
Oturum Başkanı: Gülen Bülbül Doğusoy
Konuşmacı: Alexander J. Lazar
BAŞ-BOYUN PATOLOJİSİ

Skuamöz Hücreli Karsinom: Keratinize Displazi ve Seçili Varyantlar
Oturum Başkanı:
Demet Etit
Konuşmacı: Bruce Wenig 
NÖROPATOLOJİ

Nöropatoloji Pratiğinde DSÖ Sınıflamasının Kullanımı
Oturum Başkanı:
Özlem Canöz, Dilek Yavuzer
Konuşmacı: Tarık Tihan, Melike Pekmezci 
MEME PATOLOJİSİ

Olgularla Tanı Tuzakları
Oturum Başkanı
: Ekrem Yavuz
Konuşmacı: Zerrin Calay  
     
SAAT  SALON 1 SALON 2 SALON 3 SALON 4 VİDEOMİKROSKOPİ SALONU MİKROSKOP BAŞI SALONU SALON 6
07:30 - 08:30             SABAH KAHVALTISI

PDF Eski ve Yeni Başkanı
Serpil Dizbay Sak, Kemal Bakır

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden  kaydınızı yapabilirsiniz.
08:30 - 09:30 ÜROPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


Mesane Patolojisi
Oturum Başkanı:
Şeyda Erdoğan, Sait Şen
Konuşmacı: Antonio Lopez Beltran
BAŞ-BOYUN PATOLOJİSİ
KONFERANS


Baş-Boyunun Nöroendokrin Tümörleri
Oturum Başkanı:
Gülay Özbilim, Sülen Sarıoğlu
Konuşmacı: Bruce Wenig
HEMATOPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


Agresif B- Hücreli Lenfoma Tanısında Zorluklar
Oturum Başkanı:
Süheyla Bozkurt, Öner Doğan
Konuşmacı: Gülçin Yegen, Ahu Senem Demiröz, Fulya Öz Puyan
YUMUŞAK DOKU-KEMİK PATOLOJİSİ
SLAYT SEMİNERİ


Tedavi Farklılığı Gösteren ve Tanınması Gereken Sarkomlar

Oturum Başkanı: Sergülen Dervişoğlu, İnanç Elif Gürer
Konuşmacı: Kemal Kösemehmetoğlu,
Güzide Ayşe Ocak, Nil Çomunoğlu
KARACİĞER PATOLOJİSİ UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Micheal Torbenson

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
JİNEKOPATOLOJİ MİKROSKOP BAŞI

Servikal Displaziler ve Endometrial Patolojiler
Oturum Başkanı
: Derya Gümürdülü,
Alp Usubütün
Konuşmacı: Derya Gümürdülü, Özlem Özen,
İpek Erbarut, Bahar Müezzinoğlu,
Nihan Haberal, Cevriye Cansız Ersöz,
Mehmet Kefeli

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
 
09:30 - 10:30 Renal Kanser: Mikroskopiden… Genetiğe ve Dijital Patolojiye
Oturum Başkanı:
Şeyda Erdoğan, Sait Şen
Konuşmacı: Holger Moch
BAŞ-BOYUN PATOLOJİSİ
PANEL


Baş-Boyun Patolojisinde Çeldirici Olgular
Oturum Başkanı
: Gülay Özbilim, Sülen Sarıoğlu
Konuşmacı: Demet Etit, Serdar Altınay, Şahende Elagöz
HEMATOPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


Hodgkin Lenfoma Tanısında Tuzaklar
Oturum Başkanı:
Mine Hekimgil, Tülay Tecimer
Konuşmacı: Nuray Başsüllü, Nilay Şen Türk, Emrah Koçer
YUMUŞAK DOKU - KEMİK PATOLOJİSİ
SLAYT SEMİNERİ


Tedavi Farklılığı Gösteren Kemik Tümörleri
Oturum Başkanı:
Gülfiliz Gönlüşen, Bahar Müezzinoğlu
Konuşmacı: Gülşah Kaygusuz, Aslı Çakır
10:30 - 11:00 ÇAY - KAHVE ARASI
11:00 - 11:30 AKILCI İLAÇ OTURUMU

Oturum Başkanı: Kemal Bakır, Serpil Dizbay Sak
Konuşmacı: Atilla Karaalp
BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Gülay Özbilim, Sülen Sarıoğlu 
HEMATOPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Mine Hekimgil, Tülay Tecimer
YUMUŞAK DOKU -  KEMİK PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Gülfiliz Gönlüşen, Bahar Müezzinoğlu
KARACİĞER PATOLOJİSİ UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Micheal Torbenson

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
JİNEKOPATOLOJİ MİKROSKOP BAŞI

Servikal Displaziler ve Endometrial Patolojiler
Oturum Başkanı:
Derya Gümürdülü,
Alp Usubütün
Konuşmacı: Derya Gümürdülü, Özlem Özen,
İpek Erbarut, Bahar Müezzinoğlu,
Nihan Haberal, Cevriye Cansız Ersöz,
Mehmet Kefeli

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
 
11:30 - 12:30 HOLGER MOCH
AVRUPA PATOLOJİ DERNEĞİ ADINA


Avrupa Patoloji Derneği - Hedefler ve Aktiviteler
Oturum Başkanı:
Kemal Bakır, Serpil Dizbay Sak
           
12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ   ÖĞLE YEMEĞİ

BAŞ-BOYUN PATOLOJİSİ ÇALIŞMA GRUBU

Bruce Wenig
ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ

MOCH ASİSTAN


*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden  kaydınızı yapabilirsiniz.
13:30 - 14:10 UYDU SEMPOZYUMU
ROCHE
           
14:15 - 15:15 DERMATOPATOLOJİ
KONFERANS


Kutanöz Vasküler Tümörlerde Güncelleme
Oturum Başkanı:
Cuyan Demirkesen, Özlem Erdem
Konuşmacı: Alexander J. Lazar
BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ
KURS


Baş-Boyun Tümörleri

Oturum Başkanları:
Demet Etit, Arzu Ruacan
Konuşmacı: Bruce Wenig, Sülen Sarıoğlu

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

YAPAY ZEKA:
PATOLOJİ GÜNCELİ ve GELECEĞİ...
HEMATOPATOLOJİ
KURS


Gastrointestinal Lenfomalar
Moderatör:
Işınsu Kuzu
Konuşmacı: Sermin Özkal, Hilal Akı, Özlem Canöz

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.
MEME PATOLOJİSİ
UZMANIYLA
VİDEOMİKROSKOPİ


Ayşegül Şahin

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
ÜROPATOLOJİ UZMANIYLA MİKROSKOP BAŞI

Prostat ve Mesanede Zorlayıcı Olgular
Sait Şen, Şeyda Erdoğan, Yasemin Karabulut

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
 
15:15 - 15:45 DERMATOPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Cuyan Demirkesen, Özlem Erdem
15:45 - 16:15 ÇAY - KAHVE ARASI
16:15 - 17:15 DERMATOPATOLOJİ
KONFERANS


Melanomda İmmun-Kontrol Nokta
İnhibisyonu ve Yanıt İlişkisi
Oturum Başkan:
Nesimi Büyükbabani, Aylin Okçu Heper
Konuşmacı: Alexander J. Lazar
BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ
KURS


Baş-Boyun Tümörleri
Oturum Başkanı
: Demet Etit, Arzu Ruacan
Konuşmacı: Bruce Wenig, Sülen Sarıoğlu

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.
YAPAY ZEKA:
PATOLOJİ GÜNCELİ ve GELECEĞİ…
HEMATOPATOLOJİ
KURS


Gastrointestinal Lenfomalar
Moderatör:
Işınsu Kuzu
Konuşmacı: Sermin Özkal, Hilal Akı, Özlem Canöz

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.
MEME PATOLOJİSİ
UZMANIYLA
VİDEOMİKROSKOPİ


Ayşegül Şahin

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
ÜROPATOLOJİ UZMANIYLA MİKROSKOP BAŞI

Prostat Ve Mesanede Zorlayıcı Olgular
Sait Şen, Şeyda Erdoğan, Yasemin Karabulut

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
 
17:15 - 17:45
STANDARDİZAZYON KOMİSYONU

Kapsamlı Genomik Profilleme : Preanalitik ve Analitik Süreçte En Uygun Yaklaşım
17:15 - 18:15
    KEMİK-YUMUŞAK DOKU PATOLOJİSİ Prof. Dr. FİKRİ ÖZTOP İLE SÖYLEŞİ
SAAT  SALON 1 SALON 2 SALON 3 SALON 4 VİDEOMİKROSKOPİ
SALONU
MİKROSKOP BAŞI
SALONU
SALON 6
07:30 - 08:30         SABAH KAHVALTISI

NÖROPATOLOJİ
ÇALIŞMA GRUBU

Tarık Tihan, Melike Pekmezci

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden  kaydınızı yapabilirsiniz.
08:30 - 09:30 ENDOKRİN PATOLOJİ
KONFERANS

Tiroid Patolojisi

Oturum Başkanı: Özgür Mete, Serpil Dizbay Sak
Konuşmacı: Bruce M. Wenig
TÜMÖR KONSEYİ

Mikrosatelit Instabilite (MSI) MOLEKÜLER PATOLOJİ - GİS PATOLOJİSİ - JİNEKOPATOLOJİ


NÖROPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


Olgular Üzerinden Nöropatolojide Konsültasyon Pratiği
Oturum Başkanı:
Tarık Tihan
Konuşmacı: Figen Söylemezoğlu, Bilge Can

ÜROPATOLOJİ
KURS

Testis Tümörleri

Moderatör: Kutsal Yörükoğlu
Konuşmacı: İpek Işık Gönül, Kutsal Yörükoğlu, Duygu Kankaya, Nalan Neşe, Yeşim Sağlıcan, Işın Kılıçaslan

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

DERMATOPATOLOJİ UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Tanısal Zorluk Yaratan ve Nadir Kutanöz Tümörlere Yaklaşım
Konuşmacı:
Alexander J. Lazar

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
   
09:30 - 10:00 ENDOKRİN PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Özgür Mete, Serpil Dizbay Sak
NÖROPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Figen Söylemezoğlu, Tarık Tihan
10:00 - 10:30 ÇAY - KAHVE ARASI
10:30 - 11:30 NÖROPATOLOJİ
KONFERANS

Gliomların Patolojik Sınıflamasında Güncelleme
Oturum Başkanı: Reyhan Eğilmez, Aydın İşisağ
Konuşmacı: Andreas von Deimling

ENDOKRİN PATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK
TOPLANTI


Oturum Başkanı: Mehmet Kefeli, Yersu Kapran
Konuşmacı: Özgür Mete, Onur Demirkol
PEDİATRİK ve PERİNATAL PATOLOJİ
PANEL


Plasental Patoloji ve Raporlama Kriterleri
Oturum Başkanı:
Diclehan Orhan, Erdener Özer

Konuşmacı: Aylar Poyraz, Serap Toru, Diclehan Orhan

ÜROPATOLOJİ
KURS

Testis Tümörleri

Moderatör: Kutsal Yörükoğlu
Konuşmacı: İpek Işık Gönül, Kutsal Yörükoğlu, Duygu Kankaya, Nalan Neşe, Yeşim Sağlıcan, Işın Kılıçaslan

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

DERMATOPATOLOJİ UZMANIYLA
VİDEOMİKROSKOPİ


Tanısal Zorluk Yaratan ve Nadir Kutanöz Tümörlere Yaklaşım
Konuşmacı: Alexander J. Lazar

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
UZMANIYLA MİKROSKOP BAŞI


Robert Riddell ile Konsültasyon...

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
 
11:30 - 12:30 NÖROPATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK
TOPLANTI


Oturum Başkanı: Süheyla Bozkurt, Nagehan Yalçın
Konuşmacı: Andreas von Deimling, Büge Öz, Fulden Yumuk
ADLİ PATOLOJİ - PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


Metabolik Hastalıklarda Pediatrik ve Yetişkin Otopsi
Oturum Başkanı:
Arzu Akçay, Diclehan Orhan
Konuşmacı: Bülent Eren, Bermal Hasbay
 
12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ   ÖĞLE YEMEĞİ

MOLEKÜLER PATOLOJİ ÇALIŞMA GRUBU

Andreas von Deimling, Christopher Gocke
    PATOLOJİ DERNEKLERİ FEDERASYONU
ve
ÇALIŞMA GRUBU BAŞKANLARI
TOPLANTISI
13:30 - 13:45 UYDU SEMPOZYUMU
ROCHE
           
13:45 - 14:10 ETİK KOMİSYON
PANEL
14:15 - 15:15 MOLEKÜLER PATOLOJİ
KONFERANS


Gelecek İçin Moleküler Tanı Laboratuvar Modeli
Oturum Başkanı:
Işınsu Kuzu
Konuşmacı: Christopher Gocke
ENDOKRİN PATOLOJİ
PANEL


Endokrin Patolojide Günlük Pratiğimize Yansıyanlar
Oturum Başkan:
Mehmet Kefeli, Gaye Güler Tezel
Konuşmacı: Serpil Dizbay Sak, Suna Erkılıç, Yersu Kapran
JİNEKOPATOLOJİ
PANEL


Jinekopatolojide Moleküler Genetik Alanındaki Gelişmeler
Oturum Başkanı:
Meral Koyuncuoğlu, Necmettin Özdemir
Konuşmacı: Funda Eren, Osman Zekioğlu, Şennur İlvan
     
15:15 - 15:45 ÇAY - KAHVE ARASI
15:45 - 16:45 MOLEKÜLER PATOLOJİ İNTERAKTİF OTURUM
UZMANINA SOR: AKLIMIZDA KALMASIN


Oturum Başkanı: Hüseyin Baloğlu
Panelistler: Christopher Gocke, Andreas von Deimliing, Işınsu Kuzu, Gaye Güler Tezel, Sibel Erdamar, Önder Bozdağan
ÜROPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


Üriner ve Erkek Genital Sistemin İlgi Çekici Olguları
Oturum Başkanı:
Işın Kılıçaslan, Kutsal Yörükoğlu
Konuşmacı: Berrak Gümüşkaya, Sevdegül Mungan, Ülkü Küçük
JİNEKOPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ



Oturum Başkanı: Zerrin Calay, Sıtkı Tuzlalı
15:45-16:15
MALPRAKTİS ENDOKRİN PATOLOJİ
MİKROSKOP BAŞI

Olgular Üzerinden Endokrin Patoloji Güncellemesi
Oturum Başkanı:
Handan Kaya, Figen Öztürk
Tiroid Hastalıkları
Konuşmacı: Arzu Avcı, Mehmet Kefeli, Semen Önder, Tülin Öztürk

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
 
16:45 - 17:45 ÜROPATOLOJİ - NEFROPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİ


Oturum Başkanı: Işın Kılıçaslan, Kutsal Yörükoğlu
16:45 -17:15
JİNEKOPATOLOJİ
PANEL


Jinekopatolojide Yenilikler
Oturum Başkanı:
Zerrin Calay, Sıtkı Tuzlalı
Konuşmacı: Alp Usubütün, Ekrem Yavuz, Duygu Kankaya
16:15 -17:15 
ENDOKRİN PATOLOJİ
MİKROSKOPBAŞI


Olgular Üzerinden Endokrin Patoloji Güncellemesi     
Oturum Başkanı:
Handan Kaya, Figen Öztürk
Paratiroid / Adrenal Hastalıkları
Konuşmacı: Ebru Taştekin, Gülçin Yeğen, Özgür Mete

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
17:45 - 19:30   ASİSTAN TOPLANTISI
  PDF GENEL KURUL      
SAAT  SALON 1 SALON 2 SALON 3 SALON 4 VİDEOMİKROSKOPİ
SALONU
MİKROSKOP BAŞI SALONU SALON 5 SALON 6
08:30 - 09:30 HEPATO- PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
ONKOLOJİ KONSEYİ


Oturum Başkanı:  Çiğdem Ataizi Çelikel, Özgül Sağol
Konuşmacı: Volkan Adsay
NEFROPATOLOJİ PANEL KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ -
PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ - ADLİ PATOLOJİ PANEL


Kardiyak Otopsi
Oturum Başkanı:
Aylin Aksoy, Aylar Poyraz
Konuşmacı: Arzu Akçay, Ayşe Özgün Şahin
OFTALMİK PATOLOJİ
Göz Küresi Patolojisi

Oturum Başkanı:
Melike Pekmezci, Figen Söylemezoğlu
Konuşmacı: Melike Pekmezci, Nesimi Büyükbabani
09:00 - 10:00

PULMONER  PATOLOJİ UZMANIYLA MİKROSKOP BAŞI AYNI OLGUYA FARKLI BAKIŞ

Yönetenler: Ebru Çakır, Kürşat Yıldız
Tartışmacılar: Dilek Yılmazbayhan, Serpil Dizbay Sak, Pınar Fırat, Funda Demirağ

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden mikroskop başı oturum kaydınızı yapabilirsiniz.          
STANDARDİZASYON KOMİSYONU
KURS


Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri

* Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücretsiz olup kayıt zorunluluğu bulunmaktadır.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

 
09:30 - 10:30 GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
KONFERANS


Appendiks Neoplazilerine Yaklaşım
Oturum Başkanı:
Çiğdem Ataizi Çelikel, Özgül Sağol
Konuşmacı: Robert Riddell  
NEFROPATOLOJİ
PANEL
KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ -
PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ - ADLİ PATOLOJİ PANEL


Konjenial Kardiyak Anomaliler
Oturum Başkanı:
İrem Hicran Özbudak, Serap Toru
Konuşmacı : Diclehan Orhan, Bülent Eren
SİTOPATOLOJİ
PANEL


Rutin Pratikte Servikal Smear: Yarışmaya Hazır Mısınız?
Oturum Başkanları: 
Aysun Uğuz, Haldun Umudum
Konuşmacı: Şafak Ersöz, Gürdeniz Serin, Kıvılcım Erdoğan, Ferda Dağlı
OFTALMİK PATOLOJİ
SÖZEL SUNUMLAR


Oturum Başkanı: Melike Pekmezci,
Nesimi Büyükbabani
10:00-10:30
10:30 - 11:00 ÇAY - KAHVE ARASI
11:00 - 12:00 GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
KONFERANS


Gastrointestinal Kanalın Tanıda Problem Yaratan Epitelyal Polipleri
Oturum Başkanı:
Başak Doğanavşargil , Arzu Ensari,
Konuşmacı: Robert Riddell
MOLEKÜLER PATOLOJİ
PANEL

Olgularla Moleküler Patoloji Uygulamalarında Yenilikler
Oturum Başkanı:
Zafer Küçükodacı
Konuşmacı: Ayça Erşen Danyeli, Hale Kıvrak, Tülin Öztürk
PEDİATRİK ve PERİNATAL PATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI SİTOPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


İnce İğne Aspirasyon Sitolojisi: Sitolojiden Tanıya…
Oturum Başkanı:
Deniz Nart, Sevgen Önder
Konuşmacı: Ayşe Nur Keleş, Tolga Bağlan, Çisel Aydın Meriç, Dilara Özyiğit Büyüktalancı
OFTALMİK PATOLOJİ
Konjonktiva, Kornea, Orbita ve Lakrimal Bez Patolojisi

Oturum Başkanı: Nesimi Büyükbabani, Figen Söylemezoğlu
Konuşmacı: Melike Pekmezci, Nesimi Büyükbabani, Figen Söylemezoğlu

STANDARDİZASYON KOMİSYONU
KURS


Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri

* Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücretsiz olup kayıt zorunluluğu bulunmaktadır.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.
 
12:15 -13:00 KAPANIŞ        
13:00 - 14:00 ÖĞLE YEMEĞİ   ÖĞLE YEMEĞİ

GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
ÇALIŞMA GRUBU

Robert Riddell, Hala El-Zimaity
14:00 - 15:00 GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ KURS

Endoskopik Biyopsilere Morfolojik Yaklaşım ve Tanısal Sorunlar
Moderatör:
Çiğdem Ataizi Çelikel, Semin Ayhan
Konuşmacı: Hala El-Zimaity, Arzu Ensari, Robert  Riddell

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

NEFROPATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ - PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ SLAYT SEMİNERİ

Vaskülitler
Oturum Başkanı:
Deniz Nart, İrem Hicran Özbudak
Konuşmacı: Canan Sadullahoğlu, Pembegül Güneş 
PULMONER PATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI

İnterstisyel Akciğer Hastalıklarına Multidisipliner Yaklaşım
Konuşmacı:
Nalan Akyürek, Haluk Türktaş
NÖROPATOLOJİ VİDEOMİKROSKOPİ

Pediatrik Glial Tümörler
Oturum Başkanı:
Erdener Özer, Tarık Tihan
Konuşmacı: Şeyda Erdoğan, Önder Öngürü, Yeşim Ertan, Aylin Okçu Heper, Ayça Erşen Danyeli, İbrahim Kulaç

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
STANDARDİZASYON KOMİSYONU KURS

Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri

* Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücretsiz olup kayıt zorunluluğu bulunmaktadır.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.

 
15:00 - 16:00 KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ - PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ SLAYT SEMİNERİ

Pediatrik Vasküler Lezyonlar
Oturum Başkanı:
Aylar Poyraz, Serap Toru
Konuşmacı: Nil Çomunoğlu, Kemal Türköz
16:00 - 16:30 ÇAY - KAHVE ARASI
16:30 - 17:30 GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
KURS

Endoskopik Biyopsilere Morfolojik Yaklaşım ve Tanısal Sorunlar
Moderatör:
Çiğdem Ataizi Çelikel, Semin Ayhan
Konuşmacı: Hala El-Zimaity, Arzu Ensari, Robert  Riddell

* Kontenjan sınırlaması yoktur.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.
NEFROPATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK
TOPLANTI
SOSYAL MEDYA ve  DİJİTAL ORTAMDA KONSÜLTASYON

Konuşmacı: Sergülen Dervişoğlu,  Alp Usubütün
PULMONER PATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI

İnterstisyel Akciğer Hastalıklarına Multidisipliner Yaklaşım
Konuşmacı: Nalan Akyürek, Haluk Türktaş
NÖROPATOLOJİ VİDEOMİKROSKOPİ

Pediatrik Glial Tümörler
Oturum Başkanı:
Erdener Özer, Tarık Tihan
Konuşmacı: Şeyda Erdoğan, Önder Öngürü, Yeşim Ertan, Aylin Okçu Heper, Ayça Erşen Danyeli, İbrahim Kulaç

*Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.
*Online kayıt sisteminden videomikroskopi oturum kaydınızı yapabilirsiniz.
  STANDARDİZASYON KOMİSYONU
KURS


Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri

* Katılım 300 kişi ile sınırlıdır.
* Katılım ücretsiz olup kayıt zorunluluğu bulunmaktadır.
* Online kayıt sisteminden kurs kaydınızı yapabilirsiniz.
 
17:30 - 18:00