TDP
ÖNEMLİ
TARİHLER

Bilimsel Program

SAAT  SALON 1  SALON 2 SALON 3 SALON 4 SALON 5
Videomikroskopi
08:30 - 09:00 KISA AÇILIŞ

 

     
09:00 - 10:00 NÖROPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ

Olgular Üzerinden Nöropatolojide Konsültasyon Pratiği 
Oturum Başkanı:
Tarık Tihan
Konuşmacılar: Figen Söylemezoğlu, Bilge Can
KEMİK - YUMUŞAK DOKU PATOLOJİSİ
SLAYT SEMİNERİ

Tedavi Farklılığı Gösteren ve Tanınması Gereken Sarkomlar
Oturum Başkanları:
Sergülen Dervişoğlu, İnanç Elif Gürer
Konuşmacılar: Kemal Kösemehmetoğlu,
Güzide Ayşe Ocak, Nil Çomunoğlu
JİNEKOPATOLOJİ
PANEL


Jinekopatolojide Yenilikler
Oturum Başkanları:
Zerrin Calay, Sıtkı Tuzlalı
Konuşmacılar: Alp Usubütün, Ekrem Yavuz, Duygu Kankaya  
HEMATOPATOLOJİ
KURS

Gastrointestinal Lenfomalar
Oturum Başkanı:
Işınsu Kuzu
Konuşmacılar: Sermin Özkal, Hilal Akı, Özlem Canöz

ENDOKRİN PATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM - VİDEOMİKROSKOPİ

Oturum Başkanları: Handan Kaya, Figen Öztürk
Konuşmacılar: Arzu Avcı, Mehmet Kefeli, Semen Önder, Tülin Öztürk


10:00 - 10:30 NÖROPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Figen Söylemezoğlu, Tarık Tihan
KEMİK - YUMUŞAK DOKU PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Sergülen Dervişoğlu, İnanç Elif Gürer 
JİNEKOPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Zerrin Calay, Sıtkı Tuzlalı 
10:30 - 11:00 ARA
11:00 - 12:00 NÖROPATOLOJİ
KONFERANS

Gliomların Patolojik Sınıflamasında Güncelleme
Oturum Başkanları:
Fügen Aker, Aydın İşisağ
Konuşmacı: Andreas von Deimling
KEMİK - YUMUŞAK DOKU PATOLOJİSİ
SLAYT SEMİNERİ

Tedavi Farklılığı Gösteren  Kemik Tümörleri
Oturum Başkanları:
Gülfiliz Gönlüşen, Bahar Müezzinoğlu
Konuşmacılar: Gülşah Kaygusuz, Aslı Çakır
JİNEKOPATOLOJİ
PANEL

Jinekopatolojide Moleküler Genetik Alanındaki Gelişmeler
Oturum Başkanları:
Meral Koyuncuoğlu, Necmettin Özdemir
Konuşmacılar:Funda Eren, Osman Zekioğlu, Şennur İlvan
HEMATOPATOLOJİ
KURS

Gastrointestinal Lenfomalar
Oturum Başkanı:
Işınsu Kuzu
Konuşmacılar: Sermin Özkal, Hilal Akı, Özlem Canöz

ENDOKRİN PATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM - VİDEOMİKROSKOPİ

Oturum Başkanları: Handan Kaya, Figen Öztürk
Konuşmacılar: Arda İnan, Ebru Taştekin, Gülçin Yeğen


12:00 - 12:45   UYDU SEMPOZYUMU
NOVARTİS
12:45 - 13:45 ÖĞLE ARASI
13:45 - 14:30       UYDU SEMPOZYUMU
ATQ Qiagen
 
14:30 - 15:30

ENDOKRİN PATOLOJİ
PANEL

Endokrin Patolojide Günlük Pratiğimize Yansıyanlar                                               
Oturum Başkanları: Mehmet Kefeli, Gaye Güler Tezel
Günlük Pratiğimizde NIFTP ve 2016’dan Günümüze Evrimi
Konuşmacı: Serpil Dizbay Sak
Papiller Tiroid Karsinomun Agresif Varyantları – Nasıl Yorumlamalıyız ?
Konuşmacı: Suna Erkılıç
Adrenal Korteks Tümörlerinde Tanı Kriterleri ve Güncel Tanısal Algoritmalar
Konuşmacı: Yersu Kapran

PATOLOJİ YOLCULUĞU
  
Geçmişten Günümüze…
  
Oturum Başkanları:  Kürşat Yıldız, Başak Doğanavşargil 
Konuşmacılar: Fikri Öztop, İlhan Tuncer, Sıtkı Tuzlalı



GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
KONFERANS

H. Pylori Dışı Gastritler
Oturum Başkanları: Çiğdem Ataizi Çelikel, Semin Ayhan
Konuşmacı: Hala El-Zimaity


HEMATOPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ


Agresif B- Hücreli Lenfoma Tanısında Zorluklar       
Oturum Başkanları:
Süheyla Bozkurt, Öner Doğan
Konuşmacılar: Gülçin Yeğen, Ahu Senem Demiröz, Fulya Öz Puyan
 
15:30 - 16:00

ENDOKRİN PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları: Mehmet Kefeli, Gaye Güler Tezel

GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları: Çiğdem Ataizi Çelikel, Semin Ayhan

HEMATOPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Süheyla Bozkurt, Öner Doğan
 
16:00- 16:30  ARA
16:30 - 17:30

ENDOKRİN PATOLOJİ
KONFERANS

Paraganglioma ve Feokromositoma: Morfoloji, İmmünhistokimya ve Moleküler Bulgular İle Patoloji Uzmanının Bilmesi Gerekenler
Oturum Başkanları: Serpil Dizbay Sak, Mehmet Kefeli
Konuşmacı: Özgür Mete

PATOLOJİ YOLCULUĞU
  
Günümüzden Geleceğe…
  
Oturum Başkanı: Kürşat Yıldız
Konuşmacılar: Ömer Uluoğlu, Aytekin Akyol, Güneş Güner


GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ
KONFERANS

Biyopsilerde, İnflamatuar Kolonik Mukozaya Yaklaşım
Oturum Başkanı: Sibel Erdamar
Konuşmacı: Robert Riddell

HEMATOPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ

Hodgkin Lenfoma Tanısında Tuzaklar
Oturum Başkanları
: Mine Hekimgil, Tülay Tecimer
Konuşmacılar: Nuray Başsüllü, Nilay Şen Türk, Emrah Koçer
DERMATOPATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM - UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Tanısal Zorluk Yaratan ve Nadir Kutanöz Tümörlere Yaklaşım
Oturum Başkanları:
Özlem Erdem, Aylin Okçu Heper
Konuşmacı: Alexander J. Lazar 
17:30 - 18:00  

KEMİK - YUMUŞAK DOKU PATOLOJİSİ

Prof. Dr. Fikri Öztop ile Söyleşi
Oturum Başkanı: Başak Doğanavşargil

   
18:30 - 19:30 AÇILIŞ TÖRENİ  
20:00 - 21:00
GÜZEL BİR İSTANBUL AKŞAMI...
BAŞ-BOYUN PATOLOJİSİ

Skuamöz Hücreli Karsinom: Keratinize Displazi ve Seçili Varyantlar
Oturum Başkanları:
Ali Veral, Demet Etit
Konuşmacı: Bruce Wenig 

Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlamak... Ne Kadar Kolay, Ne Kadar Zor!
Oturum Başkanı: Figen Söylemezoğlu
Konuşmacı: Aytekin Akyol

MEME PATOLOJİSİ

Olgularla Tanı Tuzakları
Oturum Başkanı: Necmettin Özdemir
Konuşmacı: Zerrin Calay 

   
SAAT  SALON 1  SALON 2 SALON 3 SALON 4 SALON 5
Videomikroskopi
09:00 - 09:30

ÜROPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları: Işın Kılıçaslan, Kutsal Yörükoğlu

MOLEKÜLER PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER
KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ -PEDİATRİK PATOLOJİ - ADLİ PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Aylar Poyraz,  Serap Toru

KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI

İnterstisyel Akciğer Hastalıklarına Multidisipliner Yaklaşım

Oturum Başkanı: Nalan Akyürek
Konuşmacılar: Nalan Akyürek, Haluk Türktaş, Gonca Erbaş

KEMİK - YUMUŞAK DOKU PATOLOJİSİ
İNTERAKTİF OTURUM - UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Temel Yumuşak Doku Patolojisi

Oturum Başkanı: Gülçin Başdemir
Konuşmacı:
Taner Akalın

09:30 - 10:30

ÜROPATOLOJİ

Üriner ve Erkek Genital Sistemin İlgi Çekici Olgu Sunumları
Oturum Başkanları:
Işın Kılıçaslan, Kutsal Yörükoğlu
Konuşmacılar:Berrak Gümüşkaya, Sevdegül Mungan, Ülkü Küçük

MOLEKÜLER PATOLOJİ
KONFERANS

Oturum Başkanı:
Işınsu Kuzu
KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ - PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ

Pediatrik Vasküler Lezyonlar
Oturum Başkanları:
Aylar Poyraz, Serap Toru
Konuşmacılar: Nil Çomunoğlu, Kemal Türköz
10:30 - 11:00 ARA
11:00 - 12:00 ÜROPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ

Mesane
Oturum Başkanları:
Şeyda Erdoğan, Sait Şen
Konuşmacı: Antonio Lopez Beltran
MOLEKÜLER PATOLOJİ
PANEL

Olgularla Moleküler Patoloji Uygulamalarında Yenilikler
Oturum Başkanı:
Zafer Küçükodacı
Konuşmacılar: Ayça Erşen Danyeli, Hale Kıvrak, Tülin Öztürk 
KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ
SLAYT SEMİNERİ

Vaskülitler
Oturum Başkanları:
Deniz Nart, İrem Hicran Özbudak
Konuşmacılar: Canan Sadullahoğlu, Pembegül Güneş
COVID PATOLOJİSİ KEMİK - YUMUŞAK DOKU PATOLOJİSİ
İNTERAKTİF OTURUM -  UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Temel Kemik Patolojisi

Oturum Başkanı: Taner Akalın
Konuşmacı:
Gülçin Başdemir

11:00 - 12:30

12:00 - 13:00 HOLGER MOCH
Renal Kanser:
Mikroskopiden, Genetiğe ve Dijital Patolojiye
Oturum Başkanları: Şeyda Erdoğan, Sait Şen 
MOLEKÜLER PATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM

UZMANINA SOR: AKLIMIZDA KALMASIN
Oturum Başkanı:
Hüseyin Baloğlu

Panelistler: Andreas von Deimling, Işınsu Kuzu, Gaye Güler Tezel, Sibel Erdamar, Önder Bozdağan
 
13:00 - 14:00 ÖĞLE ARASI
14:00 - 14:45 UYDU SEMPOZYUMU
ASTRAZENECA
 
14:45 - 15:45 HOLGER MOCH
AVRUPA PATOLOJİ DERNEĞİ ADINA

Avrupa Patoloji Derneği - Hedefler ve Aktiviteler 
Oturum Başkanları:
Kemal Bakır, Serpil Dizbay Sak
       
15:45 - 16:00 ARA
16:00 - 16:30 DERMATOPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Cüyan Demirkesen, Özlem Erdem

 

MEME PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Sıtkı Tuzlalı, Ekrem Yavuz
NÖROPATOLOJİ - KLİNİKOPATOLOJİK
TOPLANTI

Oturum Başkanları:
Süheyla Bozkurt, Nagehan Yalçın
Panelistler: Andreas von Deimling, Büge Öz, Fulden Yumuk

ÜROPATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM - VİDEOMİKROSKOPİ

Prostat ve Mesanede Zorlayıcı Olgular
Oturum Başkanları: Nalan Neşe, Banu Sarsık Kumbaracı
Konuşmacılar: Sait Şen, Şeyda Erdoğan, Yasemin Karabulut

16:30 - 17:30 DERMATOPATOLOJİ
KONFERANS

Kutanöz Vasküler Tümörlerde Güncelleme
Oturum Başkanları:
Cüyan Demirkesen, Özlem Erdem
Konuşmacı: Alexander J. Lazar

GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ

Dr. Robert Riddell'in Arşivinden  Gatrointestinal Sistem Patolojisinde Tuzaklar 
Oturum Başkanları: Çiğdem Ataizi Çelikel, Başak Doğanavşargil

MEME PATOLOJİSİ
KONFERANS

Oturum Başkanları: Sıtkı Tuzlalı, Ekrem Yavuz
Konuşmacı: Ayşegül Şahin

17:30 - 18:00 ARA
18:00 - 19:00 DERMATOPATOLOJİ
KONFERANS

Melanomda İmmun-Kontrol Nokta İnhibisyonu ve Yanıt İlişkisi
Oturum Başkanları:
Nesimi Büyükbabani, Aylin Okçu Heper
Konuşmacı: Alexander J. Lazar

GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ

Dr. Robert Riddell'in Arşivinden  Gatrointestinal Sistem Patolojisinde Tuzaklar  Oturum Başkanları: Çiğdem Ataizi Çelikel, Başak Doğanavşargil

MEME PATOLOJİSİ
KONFERANS

Oturum Başkanları: Zerrin Calay, Handan Kaya
Konuşmacı: Sıtkı Tuzlalı

ETİK KOMİSYON
PANEL

Hasta-Hekim Hakları : Olgularla Tartışıyoruz
Oturum Başkanları:
Özay Gököz, Binnur Önal
Konuşmacılar: Havva Solak Özşeker, Adem Sözüer

ÜROPATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM - VİDEOMİKROSKOPİ

Prostat ve Mesanede Zorlayıcı Olgular
Oturum Başkanları: Nalan Neşe, Banu Sarsık Kumbaracı
Konuşmacılar: Sait Şen, Şeyda Erdoğan, Yasemin Karabulut

19:00 - 20:00 İSTANBUL
(İngilizce)
20:00 - 21:30
GÜZEL BİR İSTANBUL AKŞAMI...
 

GASTROİNTESTİNAL SİSTEM PATOLOJİSİ

GİST Patolojisi : Moleküler Tanısal Testler Hasta Yaklaşımını Nasıl Yönlendirir?                  
Oturum Başkanı: Gülen Bülbül Doğusoy
Konuşmacı: Alexander J. Lazar 

MEME PATOLOJİSİ
İNTERAKTİF OTURUM - UZMANIYLA
VİDEOMİKROSKOPİ

Oturum Başkanı:
Ekrem Yavuz
Konuşmacı: Ayşegül Şahin
NÖROPATOLOJİ

Nöropatoloji Pratiğinde DSÖ Sınıflamasının Kullanımı

Oturum Başkanı: Reyhan Eğilmez
Konuşmacılar: Tarık Tihan, Melike Pekmezci 
 
SAAT  SALON 1  SALON 2 SALON 3 SALON 4 SALON 5
Videomikroskopi
SALON 6
08:30 - 09:00        

STANDARDİZASYON KOMİSYONU
KURS

Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri
Moderatörler:
Halide Nur Ürer, Kutsal Yörükoğlu
Oturum Başkanları:Özben Yalçın, Emel E. Pala
Konuşmacılar: Halide Nur Ürer, Emine Bağır, Mustafa Hüz, Kutsal Yörükoğlu, Seher Yüksel

09:00 - 09:30 NEFROPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Dilek Ertoy Baydar, İpek Işık Gönül

HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanı: Kemal Deniz

ORTOPEDİK TÜMÖR KONSEYİ SİMÜLASYONU

Oturum Başkanları:
Sergülen Dervişoğlu, Fatih Kantarcı, Nil Molinas
Panelistler: Kemal Türköz, Banu Yaman, Başak Doğanavşargil, Sancar Barış

SİTOPATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları: Deniz Nart, Sevgen Önder

PATOLOJİDE MALPRAKTİS

Oturum Başkanı: Kürşat Yıldız
Konuşmacılar: Coşkun Yorulmaz, Abdullah Hızal, Gülben Albayrak

09:30 - 10:30 NEFROPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ

Tubulointerstisyel Patolojiler
Oturum Başkanları:
Dilek Ertoy Baydar, İpek Işık Gönül
Konuşmacılar: Şebnem Kupana Ayva, Serap Toru, Betül Öğüt

HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
PATOLOJİ-ONKOLOJİ KONSEYİ Pankreatobiliyer Sistem Tümörlerinde, Onkolojiye Etkisi Olan Parametreler-1

Oturum Başkanları: Gökhan Gedikoğlu, Fazilet Kayaselçuk
Panelistler: Volkan Adsay, Fatih Selçuk Biricik

SİTOPATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ

İnce İğne Aspirasyon Sitolojisi: Sitolojiden Tanıya…
Oturum Başkanları: Deniz Nart, Sevgen Önder
Konuşmacılar: Ayşe Nur Keleş, Tolga Bağlan, Çisel Aydın Meriçöz, Dilara Özyiğit Büyüktalancı

10:30 - 11:00 ARA
11:00 - 12:00 NEFROPATOLOJİ
PANEL

Monoklonal Gamopatiler
Oturum Başkanları:
Saba Kiremitçi, Yasemin Özlük
Konuşmacılar: Mehtat Ünlü, Sülen Sarıoğlu

HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
PATOLOJİ-ONKOLOJİ KONSEYİ Pankreatobiliyer Sistem Tümörlerinde, Onkolojiye Etkisi Olan Parametreler-2

Oturum Başkanları: Gökhan Gedikoğlu, Fazilet Kayaselçuk
Panelistler: Volkan Adsay, Fatih Selçuk Biricik


ORTOPEDİK TÜMÖR KONSEYİ SİMÜLASYONU

Oturum Başkanları
: Sergülen Dervişoğlu, Fatih Kantarcı, Nil Molinas 
Panelistler: Kemal Türköz, Banu Yaman, Başak Doğanavşargil, Sancar Barış

SİTOPATOLOJİ
PANEL

Rutin Pratikte Servikal Smear: Yarışmaya Hazır mısınız?
Oturum Başkanları: Aysun Uğuz, Haldun Umudum
Konuşmacılar: Şafak Ersöz, Gürdeniz Serin, Kıvılcım Erdoğan, Ferda Dağlı

BİLİŞİM
PANEL

Oturum Başkanı: Mehmet Gamsızkan
Dijital Çağda Patoloji Eğitimi
Konuşmacı: Merva Soluk Tekkeşin
Mikozis Fungoides Tanısında Bir Araç Olarak Dein Yapay Zeka Öğrenimi
Konuşmacı: Yasemin Karabulut

STANDARDİZASYON KOMİSYONU
KURS

Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri
Moderatörler:
Halide Nur Ürer, Kutsal Yörükoğlu
Oturum Başkanları:Halide Nur Ürer, Emine Bağır
Konuşmacılar: Mustafa Hüz, Ferah Tuncel, Kutsal Yörükoğlu, Emel Ebru Pala, Emine Bağır, Seher Yüksel

12:00 - 12:45   UYDU SEMPOZYUMU
VİRASOFT

 

12:45 - 13:45 PDF ve ÇALIŞMA GRUBU BAŞKAN
TOPLANTISI
 
13:45 - 14:30 UYDU SEMPOZYUMU
ROCHE
 
14:30 - 15:30 AKILCI İLAÇ OTURUMU

Oturum Başkanları:
Kemal Bakır, Serpil Dizbay Sak
Konuşmacı: Atilla Karaalp

HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
KARACİĞER PATOLOJİSİ KURSU

Medikal Karaciğer Biyopsileri, Morfolojik Paternden, Klinik Yönlendirici Patoloji Raporlarına...

Oturum Başkanları: Mine Güllüoğlu, Özgül Sağol
Konuşmacılar: Gülen Akyol, Banu Bilezikçi, Micheal Torbenson


BİLİŞİM
PANEL

PEDİATRİK ve PERİNETAL PATOLOJİ
PANEL

Placental Patoloji ve Raporlama Kriterleri
Oturum Başkanları:
Diclehan Orhan, Erdener Özer
Plasentaya Makroskopik Yaklaşım
Konuşmacı:
Aylar Poyraz
Plasenta Raporlama Kriterleri
Konuşmacı:
Serap Toru
Plasental Patoloji Örnek Olgular
Konuşmacı:
Diclehan Orhan

KANSER KAYITÇILIĞI KOMİSYONU

Oturum Başkanları: Osman Zekioğlu, İlkser Akpolat

Türkiye’de Serviks Kanserini Taramada Neredeyiz?
Konuşmacı: Nejat Özgül

Servikal Sitopatolojide Kalite Kontrolünde Neredeyiz?
Konuşmacı: İlknur Türkmen

Kayıp Zamandan Yakalanan Zamana
Konuşmacılar: Mehmet Uhri, Hadi Özer

STANDARDİZASYON KOMİSYONU
KURS

Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri
Moderatörler: Halide Nur Ürer, Kutsal Yörükoğlu
Oturum Başkanları: Ahu Senem Demiröz, Ferah Tuncel
Konuşmacılar: Öner Doğan, Selver Özekinci, Kutsal Yörükoğlu, Halide Nur Ürer

15:30 - 16:00 ARA ARA
16:00 - 16:30 OFTALMİK PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Nesimi Büyükbabani, Figen Söylemezoğlu
YAPAY ZEKA :  PATOLOJİ GÜNCELİ ve GELECEĞİ...

Oturum Başkanları:
Önder Bozdoğan, Ümit İnce
Konuşmacılar: Mustafa Ersel Kamaşak, Ümit İnce, Faisal Mahmood, Yukako Yagi
BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları:
Gülay Özbilim, Sülen Sarıoğlu
JİNEKOPATOLOJİ İNTERAKTİF OTURUM -
VİDEOMİKROSKOPİ

Servikal Displaziler ve Endometrial Patolojiler
Oturum Başkanları:
Derya Gümürdülü, Alp Usubütün
Konuşmacılar:
Derya Gümürdülü
Özlem Özen
İpek Erbarut
Bahar Müezzinoğlu
Nihan Haberal
Cevriye Cansız Ersöz
Mehmet Kefeli

STANDARDİZASYON KOMİSYONU
KURS

Patoloji Laboratuvarımızı Kurduk: Sorunlarımız ve Çözümleri
Moderatörler:
Halide Nur Ürer, Kutsal Yörükoğlu
Oturum Başkanları: Kutsal Yörükoğlu, Selver Özekinci
Konuşmacılar: Serdar Altınay, Seher Yüksel, Kutsal Yörükoğlu, Halide Nur Ürer, Canan Kelten

16:30 - 17:30 OFTALMİK PATOLOJİ
MİNİ SEMPOZYUM

Oturum Başkanları:
Melike Pekmezci,
Figen Söylemezoğlu      
Konuşmacılar: Melike Pekmezci,
Nesimi Büyükbabani
BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ

Baş-Boyun Patolojisinde Çeldirici Olgular
Oturum Başkanları:
Gülay Özbilim, Sülen Sarıoğlu
Konuşmacılar: Demet Etit, Serdar Altınay, Şahande Elagöz
17:30 - 18:00 ARA ARA
18:00 - 19:00 OFTALMİK PATOLOJİ
MİNİ SEMPOZYUM

Oturum Başkanları:
Nesimi Büyükbabani, Figen Söylemezoğlu
Konuşmacılar: Melike Pekmezci,
Nesimi Büyükbabani, Figen Söylemezoğlu

KARACİĞER PATOLOJİSİ
UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

Karaciğer Patolojisinde Tanısal Zorluk Yaratan  Konsültasyon Olguları
Oturum Başkanı: Gülen Akyol, Çiğdem Ataizi Çelikel
Konuşmacı: Micheal Torbenson

BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ

Baş-Boyunun Nöroendokrin Tümörleri
Oturum Başkanları:
Gülay Özbilim, Sülen Sarıoğlu
Konuşmacı: Bruce Wenig
JİNEKOPATOLOJİ İNTERAKTİF OTURUM -
VİDEOMİKROSKOPİ

Servikal Displaziler ve Endometrial Patolojiler
Oturum Başkanları:
Derya Gümürdülü, Alp Usubütün
Konuşmacılar:
Derya Gümürdülü
Özlem Özen
İpek Erbarut
Bahar Müezzinoğlu
Nihan Haberal
Cevriye Cansız Ersöz
Mehmet Kefeli
16:00 - 18:30
 
19:00 - 19:30        
19:30 - 20:30  İSTANBUL (Türkçe)
20:30 - 21:30  PDF GENEL KURUL ASİSTAN TOPLANTISI                
SAAT  SALON 1
SALON 2
SALON 3
SALON 4 SALON 5
Videomikroskopi
SALON 6
09:00 - 09:30 ÜROPATOLOJİ
KURS

Testis Tümörleri

Oturum Başkanı:
Kutsal Yörükoğlu
Konuşmacılar: İpek Işık Gönül, Kutsal Yörükoğlu, Duygu Kankaya, Nalan Neşe, Yeşim Sağlıcan, Işın Kılıçaslan

KOLOREKTAL TÜMÖR KONSEYİ SİMÜLASYONU

Oturum Başkanları: Suha Göksel, Berna Savaş

Panelistler: Süha Göksel, Ayhan Kuzu, Güngör Utkan

PULMONER PATOLOJİ
SEÇİLMİŞ SÖZLÜ BİLDİRİLER

Oturum Başkanları: Gülay Özbilim, Handan Zeren

TÜMÖR KONSEYİ SİMULASYONU

Üçlü Negatif Meme Karsinomları
Oturum Başkanları: Osman Zekioğlu, Ekrem Yavuz
Olağan Morfolojik Tipler
Konuşmacı: Gürdeniz Serin
Olağan Dışı Morfolojik Tipler
Konuşmacı: Semen Önder
Tümör İçi Lenfositler ve İmmün Check Point Molekülleri
Konuşmacı: Tülin Öztürk
Üçlü Negatif Meme Kanseri Medikal Tedavisinde Güncel Gelişmeler
Konuşmacı: Adnan Aydıner

NÖROPATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM - VİDEOMİKROSKOPİ

Pediatrik Glial Tümörler

Oturum Başkanları:
Erdener Özer, Tarık Tihan
Konuşmacılar: Şeyda Erdoğan, Önder Öngürü, Yeşim Ertan, Aylin Okçu Heper, Ayça Danyeli, İbrahim Kulaç

 

09:30 - 10:30

PULMONER PATOLOJİ
PANEL

Plevral Malign Mezotelyomada Güncel Gelişmeler
Oturum Başkanları: Gülay Özbilim, Handan Zeren
Konuşmacılar: Emine Bozkurtlar, Halide Nur Ürer

YETERLİK KURULU
AKREDİTASYON KOMİSYONU OTURUMU -1
Konuşmacı: Sancar Barış
10:30 - 11:00 ARA
11:00 - 12:00 ÜROPATOLOJİ
KURS

Testis Tümörleri

Oturum Başkanı:
Kutsal Yörükoğlu
Konuşmacılar: İpek Işık Gönül, Kutsal Yörükoğlu, Duygu Kankaya, Nalan Neşe, Yeşim Sağlıcan, Işın Kılıçaslan

MSI - Genel Yaklaşım ve Problemler... 

Oturum Başkanları: Aytekin Akyol, Sibel Erdamar
Panelistler: Ayşegül Akder, Aytekin Akyol

PULMONER PATOLOJİ
PANEL

Akciğer Kanserlerinde Patolojinin Değişen Rolü ve Güncel Yaklaşım
Oturum Başkanları: Derya Gümürdülü, Dilek Yılmazbayhan
Konuşmacılar: Büge Öz, İrem Hicran Özbudak, Deniz Nart

KANSER KAYITÇILIĞI KOMİSYONU

Oturum Başkanları:
Osman Zekioğlu, İlkser Akpolat

Türkiye’de Serviks Kanserini Taramada Neredeyiz?
Konuşmacı:
Nejat Özgül

Servikal Sitopatolojide Kalite Kontrolünde Neredeyiz?
Konuşmacı:
İlknur Türkmen

Kayıp Zamandan Yakalanan Zamana
Konuşmacılar:
Mehmet Uhri, Hadi Özer
NÖROPATOLOJİ
İNTERAKTİF OTURUM - VİDEOMİKROSKOPİ

Pediatrik Glial Tümörler
Oturum Başkanları:
Erdener Özer, Tarık Tihan
Konuşmacılar: Şeyda Erdoğan, Önder Öngürü, Yeşim Ertan, Aylin Okçu Heper, Ayça Danyeli, İbrahim Kulaç

YETERLİK KURULU
AKREDİTASYON KOMİSYONU OTURUMU -2
Konuşmacı: Sancar Barış

12:00 - 12:45  

UYDU SEMPOZYUMU
GENERA

 
12:45 - 13:45 ÖĞLE ARASI
13:45 - 14:30 UYDU SEMPOZYUMU
ROCHE   
 
14:30 - 15:30 BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ
KURS

Baş-Boyun Tümörleri

Oturum Başkanılar:
Demet Etit, Arzu Ruacan
Konuşmacılar: Bruce Wenig, Sülen Sarıoğlu                         
STANDARDİZAZYON KOMİSYONU

Kapsamlı Genomik Profilleme : Preanalitik ve Analitik Süreçte En Uygun Yaklaşım                                                       
ADLİ PATOLOJİ - PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ
SLAYT SEMİNERİ

Metabolik Hastalıklarda Pediatrik ve Erişkin Otopsi

Oturum Başkanları:
Arzu Akçay, Diclehan Orhan
Konuşmacılar: Bülent Eren, Bermal Hasbay
NEFROPATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI

Erişkin Nefropatoloji
Oturum Başkanları:
İclal Gürses, Işın Kılıçaslan
Konuşmacılar: Halil Yazıcı, Yasemin Özlük

HEMATOPATOLOJİ
UZMANIYLA VİDEOMİKROSKOPİ

CD30  Pozitif T- Hücreli Lenfomalar
Oturum Başkanı: Öner Doğan
Konuşmacılar: Nalan Akyürek, Ayşegül Üner

-TAKEDA-

SOSYAL MEDYA ARAÇLARI VE DİJİTAL PLATFORMLARLA
GERÇEKLEŞTİRİLEN UZAKTAN PATOLOJİ KONSÜLTASYONLARININ
OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİ

Oturum Başkanı: Pembe Oltulu
Konuşmacılar: Sergülen Dervişoğlu,  Alp Usubütün 

 

15:30- 16:00 ARA
16:00 - 17:00 BAŞ - BOYUN PATOLOJİSİ
KURS

Baş-Boyun Tümörleri

Oturum Başkanları:
Demet Etit, Arzu Ruacan
Konuşmacılar: Bruce Wenig, Sülen Sarıoğlu

KONVANSİYONEL HİSTOKİMYA UNUTULDU MU?
Oturum Başkanları: Süheyla Uyar Bozkurt, Dilek Yavuzer
Konuşmacılar: Öner Doğan, Şükrü Özdamar

HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
KONFERANS

Hepatosellüler Neoplazide Güncel Yaklaşım
Oturum Başkanları: Gülen Doğusoy, Berna Savaş
Konuşmacı: Micheal Torbenson

NEFROPATOLOJİ KLİNİKOPATOLOJİK TOPLANTI

Pediatrik Nefropatoloji
Oturum Başkanları:
İclal Gürses, Işın Kılıçaslan
Konuşmacılar:
Diclehan Orhan, Bora Gülhan
PULMONER  PATOLOJİ İNTERAKTİF OTURUM - VİDEOMİKROSKOPİ

Aynı Olguya Farklı Bakış
Oturum Başkanları:
Ebru Çakır, Kürşat Yıldız
Tartışmacılar: Dilek Yılmazbayhan, Serpil Dizbay Sak, Pınar Fırat, Funda Demirağ            
KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ - ADLİ PATOLOJİ PANEL

Kardiyak Otopsi
Oturum Başkanları:
Aylar Poyraz, Aylin Aksoy
Ani Ölüm Kavramı ve Otopsi- Aritmojenik Hastalıklar
Konuşmacı:
Arzu Akçay
Miyokardit ve Otopsi
Konuşmacı: Ayşe Özgün Şahin
17:00 - 18:00

HEPATO-PANKREATO-BİLİYER PATOLOJİ
KONFERANS

Kolanjiokarsinom ve Mikst Tipte Karaciğer Neoplazilerine Tanısal Yaklaşım
Oturum Başkanı: Deniz Nart, Funda Barbet Yılmaz
Konuşmacı: Micheal Torbenson

KARDİYOVASKÜLER SİSTEM PATOLOJİSİ -
PEDİATRİK VE PERİNATAL PATOLOJİ
PANEL

Kardiyak Anomaliler
Oturum Başkanları:
İrem Hicran Özbudak, Serap Toru

Konjenital Kardiyak Anomaliler
Konuşmacı: Diclehan Orhan

Kardiyak Anomali ve Sendromlar
Konuşmacı:
Bülent Eren

18:00 - 19:00 KAPANIŞ